Zmieniaj Europę
razem z nami!

Jesteśmy europejską wspólnotą wiedzy i innowacji działającą na rzecz budowania zeroemisyjnej Europy

EIT Climate-KIC to największa europejska organizacja zajmująca się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym poprzez innowacje. Bazując na systemowym podejściu, organizacja łączy najbardziej ambitnych interesariuszy klimatycznych w Europie w obrębie miast, regionów, a nawet całych państw.

Utrzymanie globalnego wzrostu temperatury poniżej 2˚C wymaga bezprecedensowych zmian: nowej dynamiki społecznej, sposobów prowadzenia działalności, przepływu kapitału, kształtowania polityki, modeli ekonomicznych i nowych sposobów życia. Żadna organizacja nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemu zmian klimatu.

Współpracując z ponad 450 partnerami z sektora publicznego i non-profit, środowiska akademickiego oraz biznesowego, stawiamy czoła kryzysowi klimatycznemu poprzez wywoływanie głębokich zmian w obszarach działalności człowieka, które mają wpływ na emisję gazów cieplarnianych.

Wierzymy, że tylko wspólne działania i transformacje całych systemów mogą zatrzymać szybko postępujące zmiany klimatyczne. Dlatego od wielu lat tworzymy ogólnoeuropejską wspólnotę partnerów, różnorodnych organizacji i instytucji połączonych wspólną ideą rozwijania systemowych działań na rzecz przejścia na gospodarkę zeroemisyjną. Skupiamy duże i małe przedsiębiorstwa, instytucje naukowe i uniwersytety, władze miejskie i inne organy publiczne, startupy, studentów i inne podmioty.

EIT Climate-KIC powstało w 2010 roku i jest finansowane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). Z siedzibą w Amserdamie, agencja działa aktywnie w 39 krajach, posiadając biura w 13 z nich.

Misją EIT Climate-KIC jest wspólne działanie nad przyspieszeniem zmian systemowych w celu zapobiegania kryzysowi klimatycznemu. Identyfikujemy, pozyskujemy i lokalizujemy publiczne i prywatne fundusze, które stymulują innowacje. Monitorujemy postępy i wyniki oraz wyciągamy wnioski i wiedzę, aby nasi partnerzy finansowi mogli skutecznie inwestować swoje zasoby w celu osiągnięcia maksymalnego efektu. Łącząc tych, którzy mają wizję, pomysły, niskoemisyjne produkty i usługi oraz finanse, tworzymy projekty skutecznie wspierające walkę ze zmianami klimatu.

EIT Climate-KIC powstało w 2010 roku i jest finansowane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). Z siedzibą w Amserdamie, agencja działa aktywnie w 39 krajach, posiadając biura w 13 z nich.

Zmieniaj Europę razem z nami!

Jak działamy w Polsce

EIT Climate-KIC rozpoczął działania w Polsce w 2011 roku. Od tego czasu udało nam się zbudować wciąż rosnącą społeczność partnerów, którzy wspólnie znami działają na rzecz przejścia na gospodarkę zeroemisyjną. Wsparliśmy dziesiątki startupów takich jak Airly czy Syntoil, zorganizowaliśmy szereg wydarzeń dla przedsiębiorców, realizujemy programy takie jak Accelerator, czy ClimateLaunchPad.

Wspieramy też środowisko akademickie w edukowaniu o zmianach klimatycznych i innowacjach, które mogą je zatrzymać, w ramach programów Pioneers into Practice i Journey. Razem z partnerami organizujemy też Climathon, największy hakaton klimatyczny na świecie.

Partnerzy

EIT Climate-KIC to społeczność ponad 450 Partnerów wspólnie działających na rzecz przejścia na gospodarkę zeroemisyjną. Są to uniwersytety, instytucje naukowe, organy władzy, przedsiębiorstwa, miasta, organizacje pozarządowe, startupy i wiele innych.

Chcesz więcej?
Created with Sketch. Więcej o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About