Przedsiębiorczość

Przedsiębiorczość

Od ponad 10 lat aktywnie działamy w sektorze przedsiębiorczości. Wsparliśmy rzeszę startupów proekologicznych w regionie Europy Środkowo-Wchodniej, które przyczyniają się do rozwiązania problemu zmian klimatycznych we wszystkich sektorach gospodarki.

Od wielu lat prowadzimy programy dedykowane przedsiębiorcom, takie jak Accelerator oraz ClimateLaunchPad. Są zaprojektowane tak, by torować drogę na rynek wartościowym przedsięwzięciom nakierowanym na zeroemisyjne rozwiązania. W ramach tych programów wsparliśmy ponad 2 000 startupów, dzięki czemu społeczność startupowa EIT Climate-KIC jest jedną z największych na świecie.

Accelerator

EIT Climate-KIC Accelerator to unijny program akceleracyjny ukierunkowany na zielone technologie.

Identyfikujemy, wspieramy i inwestujemy w przedsiębiorców na każdym etapie innowacji, pomagając im przejść od wstępnych koncepcji, poprzez testy, do osiągnięcia skali handlowej. W trzech etapach EIT Climate-KIC Accelerator oferuje know-how, środki, narzędzia oraz coaching z zakresu czystych technologii.

Od 2010 roku w ramach tego programu akceleracyjnego udzielono wsparcia dla ponad 2000 startupów w 32 lokalizacjach w całej Europie, zapewniając im dostęp do zasobów, narzędzi, mentoringu i kontaktów. Wraz z 33 partnerami EIT Climate-KIC pomogliśmy wielu pozytywnym dla klimatu przedsięwzięciom przekształcić się w opłacalne firmy, które przyczyniają się do walki z globalnym ociepleniem i jego skutkami.

Dzięki naszemu programowi acceleracyjnemu rozwinęły się takie projekty jak:

  • Airly, polski startup produkujący rozproszoną sieć czujników jakości powietrza i dostarczający wiarygodnych danych o jakości powietrza. Koncepcja polega na uwidocznieniu niewidocznych zagrożeń, podnosząc świadomość zarówno obywateli, jak i rządów.
  • Syntoil, to polski startup przekształcający zanieczyszczoną sadzę w odzyskany węgiel techniczny. Syntoil odzyskuje cenne zasoby i ogranicza zużycie paliw kopalnych, odpadów i emisję dwutlenku węgla.
  • Laava Tech, startup z Estonii, która pomaga zmniejszyć zużycie energii o 90% w domach, małych gospodarstwach rolnych lub miejscach sadzenia roślin

Nasze startupy są liderami w swoich dziedzinach. W ciągu ostatnich trzech lat prawie 20 przedsiębiorców wspieranych przez Climate-KIC zostało uhonorowanych na liście Forbes 30 Under 30 Europe.

Dołącz do nas, a dowiesz się jak skomercjalizować  swój biznes!

ClimateLaunchPad

ClimateLaunchPad jest największym na świecie konkursem ekologicznych pomysłów biznesowych. Naszą misją jest odblokowanie światowego potencjału w zakresie czystych technologii, które wspomagają walkę z kryzysem klimatycznym. Konkurs tworzy platformę dla tych pomysłów.

Istnieje wiele wspaniałych pomysłów na poprawę jakości życia i ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Niektóre z nich pozostają w fazie konceptu, nigdy nie ujrzywszy światła dziennego. Niektóre z nich wymagają dodatkowego impulsu – mentoringu, szkolenia, inspiracji z sukcesów i porażek biznesowych.

Dzięki coachingowi i wsparciu, wiele z nich może stać się rzeczywistością. Dlatego właśnie stworzyliśmy ClimateLaunchPad, który wspiera nowe startupy z sektora czystych technologii. Współpracujemy z partnerami na całym świecie. ClimateLaunchpad oferuje szkolenia, coaching i wsparcie potrzebne do przekucia pomysłów w sukces.

Zmień swój ‘zielony’ pomysł w udany startup. Dowiedz się więcej!

Chcesz więcej?
Created with Sketch. Więcej o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About