Deep Demonstrations

Katalizujące zmiany systemowe

Czym są Deep Demonstrations?

W ramach przeciwdziałania zmianom klimatycznym, EIT Climate-KIC stworzyło metodę Deep Demonstrations, której celem jest wywołanie głębokich zmian systemowych w całych miastach, regionach i państwach.

Metoda ta zakłada wypracowywanie z właścicielami wyzwań klimatycznych szeregu rozwiązań, które w danym miejscu umożliwiają wprowadzenie zmian na szeroką skalę. Innowacje systemowe oferujemy jako usługę. Deep Demonstrations są przykładami realnie dokonujących się zmian, dzięki którym stawiamy czoła kryzysowi klimatycznemu w Europie.

Naszą misją jest wywołanie głębokich zmian systemowych. Oferujemy metodę “Deep Demonstrations” jako innowacyjne narzędzie do walki z kryzysem klimatycznym w Europie.

Przyspieszanie zmian systemowych dzięki innowacjom jest możliwe, gdy razem z właścicielami wyzwań klimatycznych wypracujemy szereg rozwiązań, które w danym miejscu umożliwiają wprowadzenie zmian na szeroką skalę.

Opracowana przez nas metoda Deep Demonstrations zakłada stworzenie portfolio nowatorskich rozwiązań, które wdrażane w całych miastach, regionach i państwach, wpływają na wiele obszarów jednocześnie. Opiera się na zidentyfikowaniu ambicji i intencji wprowadzenia zmian, mapowaniu systemów, tworzeniu portfolio rozwiązań, sensemakingu i orkiestracji wdrażania wypracowanych rozwiązań. Innowacje systemowe oferujemy jako usługę.

Zaprojektowaliśmy Deep Demonstrations, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wdrażanie innowacji systemowych. Nasz model innowacji wykorzystuje szereg działań obejmujących m.in. edukację, innowacje technologiczne, zaangażowanie obywateli, politykę, finanse, w celu osągnięcia szybkiej dekarbonizacji poprzez podejście oparte na ekonomii zrównoważonego rozwoju.

Świat potrzebuje inspiracji i dowodu na to, że możliwa jest szybka i zakrojona na szeroką skalę zmiana całych ekosystemów w stronę gospodarki zeroemisyjnej. Nasze projekty Deep Demonstrations są przykładami realnie dokonujących się zmian, dzięki którym stawiamy czoła kryzysowi klimatycznemu w Europie.

Zapraszamy miasta, regiony i całe państwa do wspólnego projektowania zmian na szeroką skalę!

Deep Demonstrations w Polsce

Rybnik

W 2019 roku EIT Climate-KIC wraz z partnerami i władzami miasta rozpoczął w Rybniku proces Deep Demonstration Just Transformation. To śląskie miasto, leżące w największym regionie węglowym UE, stoi przed poważnym wyzwaniem związanym ze zmianami klimatu. Zobacz projekt Rybnik360

Kraków

Miasto Kraków w ramach procesu Deep Demonstration Healthy&Clean Cities podjęło w 2019 roku wyzwanie polegające na przyjęciu i zbudowaniu zupełnie nowej strategii transformacji, zmieniającej miasto w kierunku neutralności klimatycznej. Zobacz stronę projektu.

DEEP DEMONSTRATIONS STORIES

Deep Demonstrations content hub

Dowiedz się więcej o każdym z naszych ośmiu projektów Deep Demonstration.

Chcesz więcej?
Created with Sketch. Więcej o EIT Climate-KIC About
Created with Sketch. News, Blogs & Vlogs About
Created with Sketch. Kontakt About